کتاب مدیریت وفادارسازی بیماران مراکز دندانپزشکی

مشاهده مراسم معرفی کتاب با حضور دکتر علی احسان باقری

پخش ویدیو
سرفصل های کتاب مدیریت وفادارسازی بیماران مراکز دندانپزشکی

در ادامه مروری بر سرفصل های کتاب مدیریت وفادارسازی بیماران مراکز دندانپزشکی خواهیم داشت و با هم مسیر سفر بیمار به مراکز دندانپزشکی را بررسی خواهیم کرد.

درگذشته ای نه چندان دور وقتی از جلوی مطب های دندانپزشکی رد می شدیم غلغله بود حتی بیمارارن صف می کشیدند تعداد دندانپزشکان اندک بود فقط رشته ی دندانپزشکی به این صورت نبود بلکه کلا حوزه درمان کمبود پزشک را احساس می کرد وقتی وارد مطب دکتری می شدیم حداقل یک ساعت باید می نشستیم که نوبتمان شود همه ما از کودکی آرزوی پزشک شدن را داشتیم چون می دیدیم یک پزشک چقدر در جامعه طرفدار دارد، چقدر به یک پزشک احترام می گذارند مگر در کودکی به فکر پول درآوردن بودیم اصلا؟

 

فقط از پزشک شدن محبوبیتش را دوست داشتیم اعتبارش را دوست داشتیم جایگاه اجتماعی اش را دوست داشتیم این آرزو همراه بود تا زمان کنکور و بعد از اتمام کنکور وقتی می خواستیم انتخاب رشته کنیم نوع دکتر شدنش برای خیلی از ماها به هر صورت دندانپزشکی را انتخاب کردیم و قبول شدیم، شش سال سخت دوران دانشجویی گذشت به امید آنکه بتوانیم روزی در این جامعه انسان معتبری باشیم درآمد خوبی داشته باشیم و بتوانیم بعد از سالها زندگی راحت و بدون استرسی را تجربه کنیم.

 

کتاب مدیریت وفادارسازی بیماران مراکز دندانپزشکی 1

 اما اما و اما… زمانی که فارغ التحصیل شدیم تازه متوجه شدیم چه خبرست گرانی مواد دندانپزشکی افزایش تعداد دندانپزشکان جوسازی علیه جامعه پزشکی و خلاصه کلی تهدیدهای که هیچ کدام دست ما نبوده ونیست فقط یک راه داشتیم و آن تقویت نقاط قوت و بهبود نقاط ضعفمان است شاید اولین راهکار خیلی از ما دندانپزشکان در این جو رقابتی کاهش تعرفه ها باشد و متاسفانه در جدال تعرفه دودش فقط و فقط به چشم ما دندانپزشکان میرود خب سوال اینجاست که چه باید کرد؟ راهکار چیست؟ راهکار در همین نزدیکی خودمان است در همین پرونده های قدیمی و بیماران قبلی و فعلی خودمان باید برای حفظ بیماران و وفادارسازی آنها برنامه ریزی کنیم و از صرف هزینه های گزاف تبلیغات بیهوده بپرهیزیم منظور این نیست که هیچ تبلیغی برای جذب بیمار جدید نداشته باشیم و من مخالف تبلیغات نیستم ولی تبلیغات باید به جا، به موقع و به اندازه باشد.

در این کتاب سعی کردم برای وفادارسازی  بیماران نقشه ی راه مناسبی را برای سفر آنها در مراکز دندانپزشکی مان ترسیم کنم سفری که از خانه بیمار آغاز می شود و قرار است یک ارتباط بلند مدت و دوستانه با او برقرار کنیم مثل یک دوست، مثل یک مهمان.

در کتاب مدیریت وفادارسازی بیماران مراکز دندانپزشکی گام به گام نحوه همراهی با بیمار و خلق ارزش برای آنها را به زبانی ساده و روان توضیح دادم کتاب مدیریت وفادارسازی بیمارن مراکز دندانپزشکی هفت و نیم گام دارد که مختصری از بخش ها را در اینجا توضیح می دهم.

 

سرفصل های کتاب مدیریت وفادارسازی بیماران مراکز دندانپزشکی

در گام اول با بیماران ناآگاه آشنا می شویم و یاد می گیریم که چگونه و با چه راهکاری آنها را آگاه کنیم که چه مشکلاتی در دهان و دندانشان وجود دارد.

در گام دوم با بیمارانی سر و کار داریم که متوجه مشکلات دهان و دندان خود شده اند و در این مرحله قرار است که آنها را جذب مراکز دندانپزشکی خودمان کنیم.

در گام سوم بیمار وارد مرکز دندانپزشکی ما شده است و این بار به صورت حضوری ما را می بیند برخورد مار را رصد می کند رفتار پذیرش و حتی نوع پوشش ما را زیر نظر دارد و ما باید بدانیم که چه کارهایی انجام بدهیم تا اثر اولیه ی خوبی روی بیماران داشته باشیم و در نهایت یاد میگیریم که آنها را چگونه در قالب قانون 5  تماس پیگیری کنیم.

در گام چهارم بیمار را ارزیابی میکنیم که آیا ما مرکز دندانپزشکی مورد قبول او هستیم یا خیر؟ در ابتدا باید بدانیم که بیمار چه انتظاراتی از ما دارد؟ به چه علت هایی درمان را انجام نمی دهد؟ که در این گام به همه این موارد  می پردازیم.

در گام پنجم بیمار متقاعد شده است که درمان را نزد ما انجام دهد ایجاست که مرحله ی مهمی از سفر بیمار رقم می خورد و ما باید با گرفتن بازخورد از آنها رضایت سنجی کنیم و درصدد جلب او برآییم، برای بیمار مطالب کاملا کاربردی و عملی باشد لذا تمرین هایی را در نظر گرفتیم که از شما دوستان انتظار دارم با دقت آنها را تکمیل کنید و به موقع اجرا کنید و از شما می خواهم ایده آل گرای افراطی نباشید و سعی کنید برای شروع کار خود را با حداقل استانداردها راضی نگه دارید و به مرور زمان آن را اصلاح کنید، متمایز باشیم و پیگیری متعهدانه را سرلوحه کار خودمان قرار دهیم.

در گام ششم بیمارانی داریم که یکبار درمان را نزد ما انجام دادند و قبلا یکبار به ما اعتماد کردند و اینجاست که باید آنها را حفظ کنیم استراتژی بیمارمداری را پیاده سازی کنیم و حتی خیلی از جاها بیمار نوازی کنیم و در نهایت با خلق ارزش ها آنها را در یک رابطه بلند مدت با مرکز دندانپزشکی همراهی کنیم.

در گام هفتم بیمار وفادار ما شده است که برنامه های بیمارنوازی خود را شدت می دهیم و البته به موازات آن باید برنامه های وفادارسازی خوبی را برای کارکنان اجرا کنیم.

در نیم گام هشتم یا همان گام هفتم و نیم به بیمار طرفدار و مروج می رسیم بیمار که مبلغ مرکز دندانپزشکی ماست و خوش به حال مراکزی که بیمار طرفدارش زیاد است.

 

در این کتاب مدیریت وفادارسازی بیماران مراکز دندانپزشکی سعی کرده ام که از شما دوستان عزیزم درخواست می کنم در صورتی که نظر، پیشنهاد و یا انتقادی دارید به واتساپ شماره روابط عمومی 09122095835 سامانه پیامکی 10005835 و یا پیج اینستاگرام DrAliEhsanBagheri پیام ارسال کنید.

ضمنا در سایت  www.DrAliEhsanBagheri.com می توانید به محتوای آموزشی مدیریت مراکز دندانپزشکی منجمله لایوهای آموزشی دسترسی داشته باشید.